Bezpiecznie z Puchatkiem

W bieżącym roku szkolnym, 2020/2021 nasza szkoła przystąpiła do XII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla uczniów klas pierwszych „Akademia Bezpiecznego Puchatka.” Celem programu jest edukacja w zakresie bezpieczeństwa oraz wspieranie rozwoju dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole.
Uczestnicząc w nim,  pierwszoklasiści poznali zasady bezpieczeństwa na drodze, w domu, w szkole i w czasie zabawy. Ponadto uczniowie uświadomili sobie potencjalne zagrożenia oraz uczyli się odpowiednich reakcji w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych i niebezpiecznych.
Bohaterem zajęć dotyczących bezpieczeństwa był Kubuś Puchatek. Kubuś uczył dzieci, jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie ferii zimowych i wakacji. Przypomniał o konieczności noszenia odblasków. Poruszył także zagadnienia dotyczące rozsądnego korzystania z Internetu oraz niezapraszania nieznajomych do domu podczas nieobecności rodziców.

    Na zakończenie wszyscy uczestnicy programu przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie. Po rozwiązaniu testu pierwszoklasiści zdobyli Dyplom Klubu Bezpiecznego Puchatka, a na ręce Pani Dyrektor został przekazany certyfikat potwierdzający udział Szkoły Podstawowej w Siennicy Różanej w XII edycji programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka.”

 

Klasa 1A

Klasa 1B

Skip to content