News

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – szkolne świętowanie

W tym roku po raz pierwszy obchodzimy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Jest to doskonały moment, aby ze szczególną uwagą skupić się na języku polskim. W czasie, gdy słowo pisane staje się jednym z głównych nośników informacji, ma to wyjątkowe znaczenie. Dlatego społeczność naszej szkoły z takim zaangażowaniem przystąpiła do zaproponowanych konkursów i działań, które miały na celu kształtowanie poczucia odpowiedzialności za polszczyznę. Warto wiedzieć, że Międzynarodowy Dzień Dziedzictwa Językowego to święto obchodzone 21 lutego i zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku.

 

Uczniowie klas 4-6 wykonali liczne „portrety” polskich liter w ramach akcji „Język polski jest ą-ę”. Literki zostały modnie przyozdobione i stały się oryginalnym potwierdzeniem tego, że nasz polski alfabet jest wyjątkowy. Dzieci wykazały się wyobraźnią i kreatywnym podejściem do tematu.
Uczniowie klas 7-8 nagrali wzorcowe recytacje wybranych utworów literackich polskich twórców. Recytowali fragmenty poezji Adama Mickiewicza, Wisławy Szymborskiej, Jana Kochanowskiego. Swoimi nagraniami dostarczyli wielu wzruszających chwil.

Zapraszamy do galerii i zachęcamy do posłuchania recytacji.

 

Skip to content