Walentynkowe Love

Od czego się zaczęło?

Pierwowzorem Walentynek był zwyczaj obchodzony w starożytnym Rzymie. 14 lutego obchodzony był Dzień Płodności i Macierzyństwa. Z tej okazji każda młoda niezamężna kobieta wrzucała do wielkiego dzbana kartkę ze swoim imieniem. Następnie kawalerowie losowali kartki. Ta, którą wylosował stawała się jego partnerką na świąteczne zabawy, a nie raz i na całe życie.

A dlaczego Św. Walenty?

Patronem Święta Zakochanych jest Św. Walenty. Żył on w starożytnym Rzymie
za panowania cesarza Klaudiusza II Gockiego, który zakazał młodym mężczyznom wchodzenia w związki małżeńskie. Św. Walenty złamał zakaz i potajemnie udzielał ślubów. Został za to wtrącony do więzienia. Tam poznał i uzdrowił ze ślepoty córkę więziennego strażnika a później udzielił jej ślubu. Za ten czyn cesarz skazał go na śmierć. Św. Walenty zostawił na pożegnanie list dla córki strażnika, który podpisał “Od Twojego Walentego”.

A jak było u nas?

Niestety ze względu na obecną sytuację nie mieliśmy możliwości spotkania się w szkole
i wspólnego uczestniczenia w zabawach walentynkowych. Mogliśmy jednak grać w gry językowe poszerzające słownictwo związane z Walentynkami, czy też rozwiązywać różnego rodzaju quizy i zagadki związane z tym świętem podczas kulturowych lekcji języka angielskiego. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty kulinarne przygotowując przepyszne potrawy walentynkowe, a utalentowani wokalnie zaśpiewali piosenkę „Perfect” Eda Sheerana.

Dziękuję wszystkim za przesłane zdjęcia i nagrania!

Mam nadzieję, że śpiewając i przygotowując potrawy walentynkowe sprawiliście przyjemność sobie i Waszym bliskim.

Skip to content