Ślubowanie klas pierwszych

Dn. 28.10.2020 r. w naszej szkole odbyła się tradycyjna uroczystość włączenia do społeczności uczniowskiej dzieci z klas pierwszych.

Po  odśpiewaniu hymnu państwowego aktu pasowania na ucznia dokonała  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Synów Pułku w Siennicy Różanej Pani Katarzyna Czajka, a wychowawczynie Pani Mariola Niewiadomska i Pani Jolanta Łukasik wręczyły swoim uczniom pamiątkowe dyplomy.

Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności  recytatorskie i wokalne w krótkiej części artystycznej.

Ze względu na sytuację epidemiczną po raz pierwszy w historii naszej szkoły w tym wyjątkowym  święcie nie mogli wziąć udziału rodzice. Tym bardziej zasługuje na uznanie fakt, że uczniowie klas pierwszych wykazali się odpowiedzialnością i gotowością do podjęcia  obowiązków szkolnych. Na zakończenie uczniowie otrzymali książkę „Pierwsze abecadło” – upominek w ramach realizacji celów i zadań ogólnopolskiego projektu „Mała książka – wielki człowiek”  pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Skip to content