Tydzień Języków Obcych 2020

W dniach 05.-09. października 2020 r. w naszej szkole odbył się Tydzień Języków Obcych. W tych dniach położony był szczególny akcent na naukę języków obcych wśród uczniów.

Uczniowie klas IV-VIII SP mieli za zadanie wylosować jeden z krajów europejskich i przygotować na jego temat gazetkę klasową. Dodatkowo chętni uczniowie mogli stworzyć plakat promujący naukę języków obcych. Za pomocą platformy internetowej kahoot.com odbył się quiz o językach europejskich. Korzystając z zasobów oficjalnej strony Europejskiego Dnia Języków uczniowie mogli poznać, jak brzmią inne języki, których dotąd nigdy jeszcze nie słyszeli, mogli przeczytać najdłuższe słowa oraz zobaczyć ciekawe palindromy. Również w tym roku uczniowie starszych klas zmagali się z bezbłędnym wymawianiem łamańców językowych. Czwartoklasiści wykonali w języku angielskim znaną melodię „Panie Janie” grając przy tym na dzwonkach. Natomiast uczennice klasy IIA zaprezentowały powyższy utwór w języku francuskim. Za poszczególne konkurencje były przewidziane nagrody i drobne upominki.

Chociaż w tym roku organizacja imprezy była nieco ograniczona z powodu pandemii, to wszystkie zaplanowane konkurencje odbyły się bez większych problemów. Trzeba przyznać, że Tydzień Języków wypadł pomyślnie, a przede wszystkim dostarczył uczniom wiele zabawy i uśmiechu na twarzy.

Święto języków zostało przygotowane przez nauczycieli języków obcych: Anetę Szymaniak, Annę Proskurę oraz Żanetę Kucharską.

Skip to content