News

Przemówienie Dyrektora Szkoły z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie !

Za nami kolejny rok edukacji. W obecnym roku szkolnym 2019/2020 przyszło nam się zmierzyć z wyjątkową sytuacją związaną z ograniczeniem funkcjonowania jednostek  systemu oświaty w związku z epidemią Covid – 19. Stan epidemii w naszym kraju spowodował, że tradycyjna forma kształcenia zastąpiona została tzw. zdalną edukacją. Wszyscy musieliśmy stawić jej czoła, ale uważam, że dzięki współpracy i wzajemnemu wsparciu daliśmy sobie radę! Chciałabym bardzo serdecznie podziękować rodzicom bowiem ich zaangażowanie i pomoc w procesie zdalnej edukacji były nieocenione.

            Kochani Uczniowie mam wrażenie, że ten rok szkolny minął wyjątkowo szybko i żałuję, że nie było nam dane zrealizować wszystkich planów i zamierzeń, które rysowały nam się w głowie. Liczę, że nowy rok szkolny przyniesie możliwość realnego powrotu do szkoły, byśmy mogli cieszyć się swoją obecnością. Powiem krótko. Bardzo brakowało Was w szkole. Na korytarzach pustki i cisza, dzwonek milczał. Gwar i śmiech, który ocieplał mury tej szkoły, nagle zniknął. Żywię głęboką nadzieję, że za dwa miesiące spotkamy się   w szkole, by na nowo mogła ona zatętnić życiem i energią, którą Wy Drodzy Uczniowie jej zapewniacie.

            Szczególne ciepło uśmiecham się w duchu do naszych absolwentów, bowiem dla Was czas edukacji w naszej szkole się zakończył. Jesteście absolwentami Szkoły Podstawowej im. Synów Pułku w Siennicy Różanej i pamiętajcie, że  zawsze będziemy Was miło wspominać. Życzę Wam abyście w nowych szkołach odnaleźli swoje miejsce, byście znaleźli nowych przyjaciół, jednocześnie nie zapominając o dawnych znajomościach, miejscach i ludziach, z którymi byliście dotychczas związani. Życzę Wam, by nowe możliwości, które pojawią się na kolejnych etapach Waszego rozwoju  niosły za sobą spełnienie  w każdym możliwym wymiarze.

            Chciałabym także bardzo serdecznie pogratulować wszystkim uczniom wyników    w nauce w mijającym roku szkolnym. Odnosiliście sukcesy w wielu dziedzinach, co oznacza, iż Wasz potencjał i możliwości są nieocenione. Jestem przekonana, że w nowym roku szkolnym będziecie kontynuować swój rozwój.

            Drodzy Uczniowie, przed Wami wakacje, czas zasłużonego odpoczynku. Spędźcie je mądrze i odpowiedzialnie. Mam nadzieję, że wkrótce ponownie się spotkamy.

Do zobaczenia we wrześniu !
Pozdrawiam serdecznie
Dyrektor Szkoły: Katarzyna Czajka 

Skip to content