News

Projekt edukacyjny “akademia uwielbiam” w naszej szkole

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła  do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego ”Akademia Uwielbiam”. Celem programu była edukacja dzieci i młodzieży na temat podstaw zdrowego stylu życia, potrzeby różnicowania produktów w codziennej diecie oraz uświadomienie uczniom szkół podstawowych, jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu.  Uczniowie klas VI – VIII  mieli okazję uczestniczyć w zajęciach przygotowanych na podstawie materiałów dydaktycznych  projektu. Warsztaty prowadzone były przez uczennice z kl. VIII pod czujnym okiem pani Małgorzaty Domańskiej. Aleksandra Chadaj i Oliwia Chadaj przeprowadziły zajęcia na temat 10 zasad zdrowego stylu życia, w tym również aktywności fizycznej. Natomiast Kinga Stefaniak i Natalia Mąka prowadziły warsztaty dotyczące prawidłowego komponowania posiłków, niemarnowania żywności i gotowania.  Nasi   uczniowie   wykazali się dużą  aktywnością i  zaangażowaniem, poznali zasady zdrowego stylu życia, odpowiadali na przygotowane pytania, układali jadłospisy, poznali zasady komponowania posiłków i właściwych zachowań związanych z niemarnowaniem żywności  oraz doceniania wartości wspólnych posiłków i ich przygotowywania, a także czerpania radości z gotowania. Końcowym efektem miał być udział naszych uczniów w konkursie kulinarnym, ale koronawirus pokrzyżował nasze plany. Trudno, spróbujemy w następnym roku szkolnym!

Za wzięcie udziału w programie edukacyjnym ”Akademia Uwielbiam” w roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający udział Szkoły Podstawowej im. Synów Pułku w Siennicy Różanej w tym przedsięwzięciu.

 

M. Domańska

Skip to content