News


Święto Konstytucji Trzeciego Maja – pamiętamy

Rok szkolny 2019/2020 zapisze się w świadomości szkolnej jako nietypowy i niezwykły. Wszystko co dotychczas robiliśmy musiało zostać przewartościowane i dostosowane do rzeczywistości oraz obowiązujących norm i zasad. Jednak brać szkolna to materia niezbadana i nieposkromiona. Dlatego nawet niesprzyjające okoliczności nie mogą stanąć na przeszkodzie obchodom najważniejszych świąt narodowych. Święto Konstytucji Trzeciego Maja obchodzimy w tym roku w zaciszu domów i w gronie najbliższych. Mimo to pamiętamy o tym niezwykłym święcie demokracji i poszanowania prawa. Od 3 maja 1791 roku minęło już 229 lat, ale Polacy, bez względu na wiek i płeć ciągle odkrywają to święto na nowo.

W tym roku uczniowie naszej szkoły nie mogą przygotować uroczystej akademii z okazji Święta Konstytucji. Nie założą biało-czarnych galowych strojów, wspólnie nie odśpiewają hymnu państwowego. W murach szkolnych nie zabrzmią również dźwięki „Majowej jutrzenki”. Uczniowie uczczą ten wyjątkowy dzień nieco inaczej, ale również atrakcyjnie i uroczyście. Starsi uczniowie klas VI – VIII będą mieli okazję wziąć udział w konkursie wiedzy o konstytucji. Natomiast uczniowie klas IV –V będą mogli przygotować plakat na temat konstytucji. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach.

Wszystkich lubiących ciekawostki zachęcamy do skorzystania z poniższego linka. Tam znajdziecie ciekawe informacje o okolicznościach uchwalenia konstytucji majowej. Niech trzeciego maja kolor biały i czerwony będzie naszym ulubionym.

https://archiwum.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Swieto-Konstytucji-3.-Maja-ciekawostki-00022162

Skip to content