Jasełka misyjne

Święta Bożego Narodzenia to cudowny czas pełen wzruszeń. Takich pozytywnych emocji uczniowie naszej szkoły dostarczyli wszystkim gościom, którzy 19 grudnia 2019 roku przybyli do naszej szkoły. Uczniowie kl. III a i III b oraz kl. VI a wystawili jasełka misyjne, przypominając, że w Betlejem ponad dwa tysiące lat temu przyszedł na świat mały Jezus w „żłobie na sianeczku”. Jasełka zostały wzbogacone w wiele tradycyjnych, a także współczesnych kolęd i pastorałek. Publiczność mogła na nowo przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc oraz wędrówkę pasterzy wraz ze skromnymi darami do Betlejem. Na zakończenie spotkania uczniowie wszystkim zebranym złożyli życzenia świąteczne:

W tak niezwykłej i uroczystej chwili chcemy złożyć ciepłe i serdeczne życzenia – by domy Wasze dekorowały: miłość, życzliwość i nadzieja. Niech wzięty do ręki Opłatek – pozwoli Wam dostrzec w drugim człowieku samego Jezusa Chrystusa, a opłatkowa biel – przysłoni wszystkie troski i kłopoty.
Niech światło choinki – symbol radości z narodzenia Jezusa oświetla zawsze Wasze życie i pozwala odnaleźć właściwą drogę. A przez cały rok od poniedziałku do niedzieli niech Was wszystko łączy, nic zaś niech nie dzieli.

 

Skip to content