Udział w akcji ” Szkoła pamięta ”

Uczniowie naszej szkoły podobnie jak ich koledzy z 11 tys. szkół  uczestniczyli w ogólnopolskiej  akcji  Ministerstwa Edukacji Narodowej pt. ”Szkoła pamięta”. Jej celem było upamiętnienie ważnych postaci i wydarzeń związanych z historią naszego regionu. Okazją  ku temu jest 80. rocznica wybuchu II wojny światowej oraz 75. rocznica Powstania Warszawskiego. Kulminacją działań miał być dzień 25 października.
W ramach tej akcji uczniowie odwiedzili cmentarz w  Siennicy Różanej i zapalili znicze m. in. na grobie żołnierzy września 1939 r., wójta Stanisława Zadrąga, który był jedną z pierwszych ofiar wojny w naszej okolicy oraz na grobie Piotra Terebusa  bestialsko zamordowanego przez Niemców w 1942 roku.
Wykonano też gazetkę szkolną, na której umieszczono m.in. listę mieszkańców naszej gminy, którzy polegli w walce lub zostali zamordowani przez hitlerowców.

Skip to content