Warszawski kolorowy dzień

11 października korzystając z pięknej pogody, uczniowie naszej szkoły odwiedzili stolicę. Celem wycieczki było zwiedzenie Centrum Nauki Kopernik. To niezwykłe miejsce dla wszystkich pasjonatów nauk przyrodniczych. Nasi uczniowie mogli sami odkrywać tajemnice otaczającego nas świata, eksperymentować, zadawać pytania. Nie zdążyli co prawda dotknąć wszystkich eksponatów, doświadczyć wszystkiego, ale miejsce to zainspirowało ich do kolejnych odwiedzin.

            Uczestnicy wycieczki mieli też okazję przespacerować się uliczkami Starego Miasta, przyjrzeć się zabytkowym kamieniczkom, popatrzeć na Zamek Królewski, jednym słowem poczuć atmosferę dawnej Warszawy.

            Na zakończenie wszyscy mogli się poczuć jak Robert Lewandowski. Uczniowie zwiedzili bowiem Stadion Narodowy. Zobaczyli nie tylko koronę stadionu do tej pory znaną im z telewizyjnych transmisji meczów, ale także mogli poczuć atmosferę piłkarskiej szatni. Zaplecze naszego reprezentacyjnego obiektu sportowego wzbudziło wielkie zainteresowanie, bowiem nieczęsto można je oglądać.

            Dzień spędzony w naszej stolicy był bardzo udany, toteż uczestnicy wycieczki zapamiętają go tak, jak śpiewał o swoim mieście Czesław Niemen.

Skip to content