XVI Lubelski Festiwal Nauki

Dnia 16 września 2019 r. grupa uczniów z klas VIII wraz z opiekunami – panem Tomaszem Malczewskim i panem Jackiem Radelczukiem pojechała do Lublina na XVI Lubelski Festiwal Nauki.
Pierwszym projektem na którym uczestniczyliśmy był GeoQuiz dla bystrzaków. W czasie interaktywnych zajęć wybraliśmy się w wirtualną podróż dookoła świata. Wędrując przez 7 kontynentów poznawaliśmy niezwykłe miejsca i kulturę poszczególnych regionów świata. Jednocześnie mieliśmy okazję sprawdzenia naszej wiedzy geograficznej. Na pytania GeoQuizu najlepiej odpowiadali: Szymon Miszczak, Oliwia Chadaj i Grzesiek Dziedzic.
Z Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS udaliśmy się na Wydział Podstaw Techniki Politechniki Lubelskiej. Tam podczas warsztatów z GIMP-a, dowiedzieliśmy się jak retuszować, poprawiać oraz edytować zdjęcia, by wydobyć z nich coś głębszego lub ukryć mankamenty.
Na trzeci i ostatni projekt wróciliśmy na UMCS. Na wydziale ekonomii Pan dr Jarosław Banaś zaprezentował nam 2 roboty, w tym jeden skonstruowany przez siebie. Zapoznaliśmy się z możliwościami technicznymi każdego z nich i mieliśmy możliwość współtworzenia programu który poruszał ozobotem.

Skip to content