News

II miejsce w powiatowym etapie Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem bezpieczny”!

W czwartek 23 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły reprezentowali naszą gminę w  powiatowym etapie Konkursu Wiedzy Prewencyjnej JESTEM BEZPIECZNY. Odbył się on w Krasnostawskim Domu Kultury. Wzięło w nim udział 9 reprezentacji szkół podstawowych z powiatu krasnostawskiego.

Zawodnicy sprawdzali swoje umiejętności, rozwiązując test wiedzy obejmujący zagadnienia związane między innymi z wiedzą o Policji, bezpieczeństwie w ruchu drogowym, zagrożeniach związanyci z uzależnieniami oraz udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej.

W ramach konkursu oceniano również plakaty wykonane przez uczestników turnieju, będące projektem graficznym do zamieszczenia na bawełnianych koszulkach, nawiązujące tematyką do hasła konkursu.

Ponadto uczestnicy zdobywali punkty za prezentację. Zadaniem drużyn było przygotowanie scenki przedstawiającej czynniki, które miały wpływ na przystąpienie szkoły do konkursu ze szczególnym uwzględnieniem elementów prewencji kryminalnej, także zaprezentowanie swojej szkoły, gminy, powiatu, drużyny i osób przygotowujących uczniów do udziału w konkursie oraz przedstawienie hasła, które wskaże najatrakcyjniejszą propozycję spędzania wolnego czasu, alternatywną dla zagrożeń wynikających z uzależnienia
od: alkoholu, narkotyków, nikotyny oraz innych substancji psychoaktywnych.

Nasza drużyna w składzie: Kuba Knap – kl. IV a, Zofia Chodun – kl. IV b, Tymon Kniażuk – kl. V a, Zuzanna Daniluk – kl. V b, Gabriela  Żołnacz – kl. VI a, Mikołaj Rękas – kl. VI b zajęła II miejsce! Opiekunem drużyny była pani pedagog Monika Suseł.

Skip to content