News

Z cyklu „Poznajemy zawody naszych rodziców”

Grupa przedszkolna „Słodziaki” odwiedziła w dniu 13.11. 2018 r. mamę Nikoli w jej miejscu pracy. Pani Agnieszka Fiedor jest kucharką w naszym przedszkolu. Dzieci miały możliwość zobaczenia wszystkich pomieszczeń, gdzie są przygotowywane posiłki dla szkoły i przedszkola. Pani Agnieszka, oprowadzając dzieci po kuchni, pokazywała im przyrządy i maszyny ułatwiające pracę kucharza. Dzieci były zadziwione wielkością urządzeń takich jak : chłodnie, zlewy, garnki, okap, zmywarka, łyżki drewniane czy chochle. 

Przedszkolaki widziały duże piekarniki i patelnie przemysłowe. Mama Nikoli opowiadała bardzo ciekawie o swojej pracy. Dzieci stwierdziły, że praca kucharza jest ciężka i niebezpieczna, gdyż można się skaleczyć i poparzyć. Pani Agnieszka przygotowała dzieciom słodką niespodziankę, wcześniej usmażyła naleśniki, które dzieci smarowały kremem czy dżemem i ze smakiem konsumowały. Poznanie pracy kucharza było dla dzieci ciekawym doświadczeniem i miło spędzonym czasem.

Dzieci z grupy „Słodziaki” wraz z wychowawczynią L. Jurkiewicz składają serdeczne podziękowania pani Fiedor za poświęcony im czas.

 

L.A. Jurkiewicz

P. Staszak

Skip to content