Ślubowanie klasy pierwszej

7 listopada 2018 r. w naszej szkole z pewnością na długo zapisze się w pamięci pierwszoklasistów, bowiem w tym dniu  zostali oni uroczyście   pasowani na uczniów, a tym samym  przyjęci w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. Uroczystość  tę uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście, dyrekcja, rodzice oraz uczniowie szkoły.

Wyjątkowość tego wydarzenia podkreśla fakt,  iż zbiegło się ono z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzieci, aby udowodnić swoją gotowość bycia uczniami, zaprezentowały program artystyczny  przygotowany pod okiem swojej wychowawczyni, w którym nie tylko  pokazały, że umieją śpiewać, recytować, ale  również wiedzą, co to jest Polska i co to znaczy być Polakiem.

Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia przez pana dyrektora szkoły Dariusza Michalaka, dokonanego specjalnym ołówkiem.  Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów.

Pan dyrektor Dariusz Michalak oraz wójt gminy pan Leszek Proskura skierowali ciepłe słowa do najmłodszych, życząc im jednocześnie dużo sukcesów w życiu szkolnym. Z kolei uczniowie klas trzecich  udzielili swoim  kolegom i koleżankom kilku rad i wręczyli  własnoręcznie wykonane upominki.

W latach 1918-1928 polskie społeczeństwo wraz z leśnikami sadziło drzewa, głównie dęby, będące uosobieniem siły, długowieczności i nieprzemijającej pamięci. Drzewa te, stanowiące dziękczynne wotum naszych przodków za przywróconą niepodległość, nierzadko przetrwały do dziś jako blisko stuletni świadkowie ważnych dla naszego narodu wydarzeń. W tym szczególnym  dniu uczniowie klas pierwszych, w obecności zaproszonych gości i całej społeczności szkolnej, podobnie jak nasi przodkowie posadzili dąb pamięci z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pierwszaki wraz ze swoimi rodzicami, dyrekcją szkoły, zaproszonymi gośćmi i wychowawczynią zrobili pamiątkowe zdjęcie, które zostanie umieszczone w kapsule czasu.

Na zakończenie uczniowie spotkali się w swojej klasie, gdzie rodzice przygotowali dla nich prezenty i słodką niespodziankę.

 

Skip to content