HERITAGE AND ME

W kwietniu nasza szkoła przystąpiła do TRANSGRANICZNEGO KONKURSU EDUKACYJNEGO DLA SZKÓŁ W RAMACH EUROPEJSKIEGO DNIA WSPÓŁPRACY 2018 – HERITAGE AND ME zorganizowanego w ramach PROGRAMU WSPÓŁPRACY TRANSGRANICZNEJ POLSKA-BIAŁORUŚ-UKRAINA 2014-2020. W konkursie mogły wziąć udział szkoły podstawowe z Polski, Białorusi i Ukrainy. Głównym jego założeniem była promocja Małej i Dużej Ojczyzny, a tegoroczne hasło brzmiało „Dziedzictwo i ja”. Nagrodą główną jest udział w międzynarodowych warsztatach na Ukrainie (Lwów). Nasza drużyna w składzie: Oliwia Ciechan, Weronika Kułaga, Karolina Kuźmicka i Marta Przepióra wykonała wszystkie zadania określone w regulaminie konkursu m.in. prezentacja grupy, szkoły i gminy, wykonanie selfie z ciekawym obiektem/przedmiotem z przeszłości i uzasadnienie dokonanego wyboru, zaprojektowanie własnej koszulki, na której został umieszczony symbol zawierający jasny przekaz  dlaczego powinniśmy zachować nasze wspólne dziedzictwo. Niestety nie udało nam się zakwalifikować do Finału. Zostaliśmy jednak zaproszeni do udziału w obchodach 15-lecia Programu.

Skip to content