Dzień Św. Patryka

20 marca 2018 odbył się w naszej szkole Dzień Św. Patryka. Św. Patryk to patron Irlandii, a jego święto obchodzone jest co roku 17 marca nie tylko przez Irlandczyków, ale również przez inne narodowości.
Nasze szkolne obchody uświetniły występy uczennic gimnazjum, które zaśpiewały utwory legendarnego zespołu irlandzkiego The Cranberries oraz znanej na całym świecie piosenkarki Enyi. Nasi uczniowie mogli również podziwiać występ uczennic z klas IV, które perfekcyjnie zatańczyły taniec irlandzki. Ponadto, w trakcie obchodów Dnia Św. Patryka odbył się finał Konkursu wiedzy o Irlandii. Wzięło w nim udział dziesięciu uczestników z klas IV-VII i gimnazjum, którzy osiągnęli najlepsze wyniki we wstępnych eliminacjach. Mistrzami wiedzy o Irlandii zostali Maria Leszczyńska z klasy IIIb gimnazjum oraz Jakub Mrowiński z klasy II gimnazjum. II miejsce zajęła Katarzyna Kowal z klasy IIIb gimnazjum.

Skip to content