News

VI Międzyszkolny Konkurs Kulinarny dla Gimnazjalistów

W dniu 7 marca 2018 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Kulinarny dla Gimnazjalistów pod hasłem „Naleśnikowe fantazje”. Jego celem było sprawdzenie predyspozycji zawodowych oraz umiejętności kulinarnych gimnazjalistów. Naszą szkołę reprezentował dwuosobowy zespół z klasy III b gimnazjum w składzie Dominika Zabłocka i Monika Wrona, wyłoniony podczas eliminacji szkolnych.
Gimnazjaliści i ich opiekunowie zostali uroczyście powitani przez dyrektora ZS CKR, pana Jacka Jagiełłę. Organizatorzy przygotowali również słodki poczęstunek dla przybyłych gości.
Konkurs dla gimnazjalistów składał się z dwóch części –  teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej uczniowie wzięli udział w drużynowym rozwiązywaniu testu z zakresu prawidłowego odżywiania się. Praktyczna część zadania konkursowego odbyła się w  pracowni gastronomicznej. Dla gimnazjalistów przygotowano stanowiska robocze wyposażone w narzędzia kuchenne, zastawę stołową oraz surowce. Komisja konkursowa oceniała bezpieczne i higieniczne warunki pracy, sprawność w posługiwaniu się sprzętem kuchennym, walory smakowe  przyrządzonego deseru oraz sposób prezentacji.

Po podsumowaniu punktów wyłoniono laureatów zmagań kulinarnych.  Pierwsze miejsce zajął zespół  z naszej szkoły. Dominika i Monika były świetnie przygotowane, wykazały się dużą kreatywnością
i fantazją podczas zmagań konkursowych. Gratulacje!

Skip to content