News

Warsztaty „Bożonarodzeniowe ozdoby choinkowe”

Czas przedświąteczny pełen jest pozytywnych emocji, magii i niepowtarzalnego uroku, gdyż wszyscy z niecierpliwością oczekują na święta. Aby umilić ten czas oczekiwania, 13 grudnia chętni uczniowie z klas IV – V mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach bożonarodzeniowych. Rodzice i nauczyciele przygotowali trzy sale tematyczne. W pierwszej uczniowie brali udział w zajęciach kulinarnych. Wspólnie z dorosłymi piekli pierniczki świąteczne i ozdabiali je w wyszukany sposób. Powstały prawdziwe arcydzieła, tak piękne, że niektóre od razu zostały zjedzone. Zajęcia nadzorowała pani Agnieszka Morylowska.

W drugiej sali odbywała się trudna sztuka tworzenia ozdób z wosku pszczelego. Uczniowie poznali etapy pracy. Pod czujnym okiem dorosłych wlewali wosk do specjalnych foremek i w ten sposób stworzyli unikatowe ozdoby choinkowe. Zajęcia prowadziła pani Irena Chwała.

W sali trzeciej odbywały się były zajęcia tworzenia ozdób świątecznych. Uczniowie wspierani przez panią Annę Krzyżanowską, zaproszonego gościa, zrobili piękne bombki i niepowtarzalne stroiki. Wykorzystali do tego zgromadzone materiały, między innymi piórka, szyszki, wstążki, kwiatki i cekiny.

Były to warsztaty wyjątkowe i niepowtarzalne. Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością i samodzielnością. Dziękujemy rodzicom, babciom i nauczycielom wychowawcom za ciekawy pomysł i tak niecodzienne atrakcje dla swych pociech.

Skip to content