News

III mikołajkowy wieczór z książką i filmem

W dniu 08.12.2017r. odbył się „III  mikołajkowy wieczór z filmem i książką” . Trwał on od godziny 1700 do 2200. W spotkaniu brali udział uczniowie klas IV-VI. Jak co roku i tym razem frekwencja dopisała.

Kilka minut przed 1700 uczestnicy wieczorku zajęli swoje miejsca w sali 208 (tzw. bawialni). Od godziny 1700 do 1800 uczniowie czytali przyniesione przez nich książki. Mieliśmy okazję wysłuchać fragmentów takich książek jak „Nela mała reporterka” czy „Trzy małe świnki”. O godzinie 1805 uczniowie wraz z opiekunami zeszli na dół do szkolnej stołówki, gdzie mogli wspólnie przygotować i zjeść kolację z przyniesionych przez siebie produktów. Około godziny 1840 najedzona młodzież przeszła ze stołówki szkolnej do sali 208, gdzie została podzielona na dwie grupy. Pierwsza z nich zeszła na dół wraz z opiekunkami: panią Agnieszką Mróz, panią Barbarą Świebodą i panią Żanetą Kucharską, aby zagrać w podchody dotyczące filmu „Harry Potter”. Podchody zostały przygotowane przez dwie uczennice gimnazjum – Marysię Leszczyńską i Natalię Górną. W tym czasie pozostali uczniowie odpoczywali po kolacji pod opieką pań: Moniki Saluk, Agnieszki Miszczuk i Moniki Suseł. Po półtorej godziny zabawy grupy się zamieniły. Każdy chętny uczeń mógł wziąć udział w podchodach filmowych. Około godziny 2110 wszyscy uczestnicy ponownie zebrali się razem w sali 208 „III  mikołajkowy wieczór z filmem i książką” dobiegał końca. Uczniowie z wielkim żalem pakowali swoje rzeczy i wraz ze swoimi opiekunami wrócili do domów. Nie zabrakło bitwy na poduszki, wspólnych rozmów i wielu emocji. Zakaz zapalania światła i konieczność korzystania z latarek okazał się dodatkową atrakcją. Pracę nauczycieli i zmagania uczniów wspierała pani dyrektor Regina Banach.

Była to niezapomniana noc, która pozytywnie wpłynęła na uczniów naszej szkoły. To wydarzenie dało możliwość wspólnego spędzenia czasu wolnego, integracji dzieci i nauczycieli oraz pokazało szkołę z innej perspektywy.

                                                                                               Oliwia Chadaj klasa VI

Skip to content