Witaj szkoło!

Za nami dwa miesiące wspaniałych, beztroskich wakacji. Nie tak łatwo pożegnać jest nam plaże tonące w słońcu, błękit nieba, górskie ścieżki wśród zielonych lasów, szalone przygody, wakacyjnych przyjaciół.

4 września uczniowie Szkoły Podstawowej im. Synów Pułku w Siennicy Różanej rozpoczęli nowy rok szkolny. Po mszy świętej szkolna brać spotkała się w sali gimnastycznej, gdzie powitał wszystkich dyrektor szkoły Dariusz Michalak, który przedstawił   zebranym założenia reformy oświaty oraz życzył sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym. Następnie uczniowie klas III gimnazjum i klasy VI zaprezentowali krótką część artystyczną. Młodsi wspominali mijające wakacje, natomiast starsi przenieśli odbiorców do roku 1939, przypominając o wrześniu szczególnym w historii Polski, o wrześniu, w którym wielu młodych ludzi zamiast do szkół musiało wyruszyć na wojnę.

Na koniec wicedyrektor Regina Banach przekazała informacje dotyczące pierwszych spotkań uczniów z wychowawcami.

Piękne chwile za nami, ale przed nami również niezwykły czas. Nowe wyzwania, przygody, wspólne zabawy, choć już nie na plażach czy w górach, jednak mogą być równie wspaniałe. Wypoczęci i gotowi do pracy możemy spokojnie rozpocząć nowy rok szkolny.

Skip to content