W kierunku natury

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi w naszej szkole zainspirowane były  hasłem „W kierunku natury”. Na początku kwietnia ogłoszone zostały cztery konkursy dla klas IV – VI o tematyce ekologicznej. Dla wielu uczniów była to doskonała okazja do wykazania się różnymi  umiejętnościami. Swoje zdolności plastyczne zaprezentowali uczniowie, którzy wykonali prace dotyczące zachwycających urodą, bajecznie pięknych motyli i kwiatów występujących na terenie Polski oraz stanu zdrowia naszej planety Ziemi. Niezwykłą pomysłowością wykazali się ci, którzy wykonali praktyczne torby ekologiczne z naturalnych materiałów. Jednak najwięcej osób z każdej klasy włączyło się w przygotowanie ekologicznego śniadania . Na elegancko nakrytych stołach znalazło się bardzo wiele różnorodnych dań, które mogą stać się inspiracją niejednego menu.

28 kwietnia odbył się apel podsumowujący wszystkie konkursy poprzedzony krótką prezentacją, kształtującą postawy proekologiczne. W trakcie spotkania ogłoszone zostały wyniki konkursów i rezultaty uzyskane przez poszczególne klasy. Najlepsi otrzymali dyplomy, które wręczył dyrektor Janusz Ślipecki.

Uczniowie najbardziej zaangażowani w wykonanie poszczególnych zadań wezmą udział w wycieczce do rezerwatu „Wodny Dół” . O wyborze uczestników wyjazdu zdecyduje wychowawca.

Dziękuję uczniom oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu dań oraz prac konkursowych, a wychowawcom za pełne zaangażowanie się w obchody tegorocznego Dnia Ziemi.

Renata Malczewska – organizator Dnia Ziemi

Szczegółowe osiągnięcia klas:

„Piękno polskiej natury – zachwycające kwiaty, bajeczne motyle”

  miejsce
Klasa V III
Klasa IV a II
Klasa VI I

 

 “Karta zdrowia Ziemi”

  miejsce
Klasa VI III
Klasa IV a II
Klasa V I

 

„Pokaż, że jesteś Eko” – praktyczna torba ekologiczna

  miejsce
Klasa IV b III
Klasa IV a II
Klasa V i VI I

 

„Śniadanie ekologiczne”

  miejsce
Klasa VI III
Klasa IV a II
Klasa IV b i V I

 

Skip to content