News

Święto poezji po raz trzeci…
III Konkurs Recytatorski Poetów Siennickich im. Krystyny Winiarczyk

 

6 kwietnia już po raz trzeci uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum brali udział w konkursie recytatorskim. W tym roku wszyscy zebrali się w sali Centrum Kultury w Siennicy Różanej, aby recytować wiersze Krystyny Winiarczyk, Felicji Patyry, Michaliny Szczupak i  Stanisława Chmielewskiego. Recytującym przysłuchiwali się zaproszeni goście oraz rodzice.

Jury w składzie: Feliksa Głowacka – Prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Siennickiej, Krystyna Skóra – sekretarz gminy, Krzysztof Winiarczyk – syn poetki, Andrzej Woźniak –animator kultury, Tadeusz Kiciński – reżyser Teatru Pokoleń po wysłuchaniu uczestników konkursu postanowiło przyznać następujące nagrody w trzech kategoriach wiekowych:

Klasy I – III:

Nagroda główna:

Szymon Morylowski
Patryk Mróz
Klaudia Chwała

Wyróżnienie: Julia Lecht

Klasy IV –VI:

Nagroda główna:

Oliwia Chadaj
Patrycja Kopciowska
Marta Proskura

Wyróżnienie: Nikola Kubik

Klasy gimnazjalne:

Nagroda główna:

Gabriela Cygańczuk
Izabela Bobel
Gabriela Dubaj

Wyróżnienie: Oliwia Kargul

Gratulujemy!

Konkurs nie mógłby się odbyć bez pomocy Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Siennickiej, które objęło patronatem uroczystość i ufundowało nagrody dla zwycięzców. Lokalny przedsiębiorca pan Andrzej Fornal ufundował dla uczestników soczki, a Centrum Kultury przygotowało słodki poczęstunek. Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie już za rok.

Skip to content