News

Warsztaty z robotyki źródłem inspiracji do nauki

Dnia 21 września 2016 r. grupa 14 uczniów z klas V i VI wraz z opiekunami – Panią Renatą Malczewską i Panem Tomaszem Malczewskim wybrała się na XIII Lubelski Festiwal Nauki, który odbywał się w dniach 17-23 września 2016 r.

Uczniowie w ramach projektu pt. „Jak pogłaskać psa?” na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie obejrzeli prezentację, dzięki której dowiedzieli się jak budować bezpieczną i satysfakcjonującą relację z psem. Następnie ćwiczyli prawidłowe zachowanie się człowieka w przypadku ataku psa, tzw. pozycje bezpieczne „drzewo” oraz „naleśnik” lub jak  mówią niektórzy – „placek”. Mieli również okazję wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce czyli prawidłowo pogłaskać Vadzia – mega cierpliwego owczarka niemieckiego. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali pani prowadzącej zajęcia.

Następnie, grupa przeniosła się do Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego, aby zdobyć podstawową wiedzę z zakresu programowania i robotyki. Uczniowie mieli możliwość skonstruowania oraz zaprogramowania własnego robota o nazwie Bączek. Warsztaty te były twórcze, rozwijały wyobraźnię, uczyły kreatywnego myślenia i  wzmacniały zdolności matematyczne uczniów.

Wszyscy, którzy wzięli udział w/w projektach  podczas XIII Lubelskiego Festiwalu Nauki byli bardzo zadowoleni, ponieważ mieli możliwość zdobycia przydatnej wiedzy z zakresu programowania i robotyki  jak również budowania prawidłowej relacji z psem.

Skip to content