Pierwszy dzień wiosny

  Po długiej zimie, przedszkolaki zatęskniły za promykami słońca, śpiewem ptaków, kolorowymi kwiatami i dłuższym pobycie na zewnątrz. 21 marca z radością pożegnały zimę i przywitały wiosnę. Uroczystość rozpoczęliśmy wyjściem do Centrum Kultury w Siennicy Różanej, w którym w ramach 12. Ogólnopolskiego Niezależnego Festiwalu Animacji O!PLA, w Konkursie Teraz Dzieci Mają Głos – ocenie jurorskiej (czyli dziecięcego jury) podlegały filmy animowane profesjonalnych twórców. Po obejrzeniu 8 animacji przedszkolaki oddały głos na bajkę, która najbardziej ich urzekła. Głosy, naszych najmłodszych widzów z całego kraju zdecydują o przyznaniu statuetki Tobołka Koziołka Matołka! Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że mogliśmy wziąć udział w takim wydarzeniu.

   Następnie udaliśmy się do Urzędu Pocztowego, aby wysłać marzannę-symbol zimy, na Biegun Północny. Tradycja topienia marzanny ewoluuje, dostosowując się do współczesnych czasów. Jednak pozostaje elementem kulturowym, który łączy przeszłość z teraźniejszością i przyszłością. Staramy się żyć ekologicznie dlatego nie topimy i nie palimy marzanny. Sprawiło to ogromną radość naszym najmłodszym podopiecznym.

   Po odesłaniu marzanny, przedszkolaki barwnym korowodem ruszyły na spacer po okolicy, który wywoływał uśmiech na twarzach przechodniów. Trzymając w ręku kolorowe kwiaty, wykrzykiwały ,,Witaj wiosno!” radując się z rozpoczęcia nowej pory roku.

   Słoneczna pogoda dopisała a radość na twarzach dzieci nie znikała. Jesteśmy przekonani, że starania naszych przedszkolaków spowodują, że wiosna zagości u nas na dobrze.

Skip to content