News

Andrzejki -magiczny dzień wróżb w przedszkolu

Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Tego dnia chłopcy             i dziewczęta próbowali się dowiedzieć czegoś o swojej przyszłości i o tym, co je czeka w najbliższym czasie. My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu 29 listopada 2023 r. wzięliśmy udział w zabawie andrzejkowej.

 W każdej grupie przedszkolaki zaglądały w przyszłość, sprawdzały, co je czeka. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa  i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały, kim zostaną w przyszłości.  Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem.

Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

Skip to content