Dnia 23 lutego 2023r. dzieci z grupy „Jeżyki” w ramach zajęć ze sztuki odwiedziły bardzo ciekawe miejsce, które znajduje się obok naszej placówki. Otóż niedawno został zakończony remont zabytkowego dworu Jana Poletyło. Powstał tu Dwór Sztuki, gdzie mieści się pierwsza w regionie galeria sztuki nowoczesnej na obszarze wiejskim, prowadzona przez samorząd lokalny.

W nowym dworze znajduje się sala wystaw zmiennych, w której będą prezentowane prace zaproszonych twórców i artystów, także młodego pokolenia. Jest również sala do prowadzenia zajęć praktycznych, w której będą się odbywały warsztaty mistrzowskie. Ponadto w Dworze Sztuki zostały utworzone sale historyczne, upamiętniające m.in. postacie ważne dla Siennicy Różanej, w tym Mikołaja Siennickiego i Mikołaja Reja z Nagłowic. Ważną część dworu stanowi kameralna sala koncertowa z fortepianem koncertowym.

Dzieci były zafascynowane tym miejscem, jego wystrojem i atmosferą tam panującą. Otrzymały foldery z twórczością artystów z naszego regionu do poczytania w domu z rodzicami.

Skip to content