News

Europejski Tydzień Języków 2022

W dniach 24.10-03.11.2022 r. w naszej szkole odbył się Europejski Tydzień Języków. Tego dnia nauczyciele języków obcych chcieli pokazać uczniom, że wiedza o krajach europejskich i nauka ich języków może być ciekawa i należeć do przyjemności.
W tym roku uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej mieli okazję wziąć udział w wielu ciekawych zadaniach i konkurencjach, które czekały na nich przez cały tydzień. Młodzież utalentowana plastycznie mogła spróbować swoich sił w konkursie plastycznym pt. Języki obce otworzą ci drzwi. Za pomocą platformy internetowej Kahoot.com odbył się quiz wiedzy o językach i krajach europejskich. Opierając się na bogatych zasobach oficjalnej strony Europejskiego Dnia Języków 2022 uczniowie mogli posłuchać, jak brzmią inne języki obce, a także mogli odczytać najdłuższe słowa, poznać internacjonalizmy oraz zmierzyć się z trudnymi w wymowie łamańcami językowymi w języku angielskim i niemieckim. Uczniowie wzięli udział w QR-owym Konkursie Językowym, w którym za pomocą telefonów musieli odczytać hasła językowe niezbędne do uzupełnienia krzyżówki. W czwartek 27.10. chętni uczniowie mogli przebrać się za flagę wybranego kraju europejskiego oraz krótko przedstawić się w języku wybranej narodowości. Za udział w zadaniach i konkurencjach były przewidziane atrakcyjne nagrody ufundowane przez Komisję Europejską.
Tydzień Języków Europejskich był bardzo udany i dostarczył uczniom wiele zabawy oraz przyjemności. Był również doskonałą odskocznią od codziennej nauki. Wydarzenie zostało przygotowane przez nauczycieli języków obcych: Anetę Zawadzką, Żanetę Kucharską oraz Annę Proskurę.

 

 

 

 

Skip to content