News

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w grupie ,,Biedronek”

Pod datą 5 listopada w kalendarzu świąt nietypowych odnajdziemy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W grupie III ,,Biedronek” z Punktu Przedszkolnego ten dzień również był nietypowy, a wręcz wyjątkowy. Nam bajki posłużyły do poznania i utrwalania dobrych manier.

   Tego dnia dzieci wyruszyły na wyprawę w poszukiwaniu bajkowych kluczy uprzejmości. Pomagały im w tym Dobre Wróżki, które stały się przewodniczkami po bajkowych krainach.

    W Międzynarodowym Dniu Postaci z Bajek kolorowe czapy, strojne szaty, różdżki, peleryny pełne gwiazd wypełniły przedszkolną przestrzeń.

   Nasza impreza miała charakter integracyjny. Bawiły się wszystkie przedszkolaki,  wszyscy podejmowali te same działania, współpracując ze sobą. Czarodziejska kula wskazywała kierunek odwiedzania poszczególnych komnat.

     Ten dzień był idealną okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, wzbogacają słownictwo, kształcą odpowiednie postawy moralne.

    Spotkanie sprawiło dzieciom dużo radości. Czterolatki były aktywne, otwarte i wesołe. Był to dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy.

Marlena Guz

Skip to content