News

Międzynarodowy dzień postaci z bajek u pszczółek

Każdy z nas lubi i zna choćby kilka bajek, które towarzyszą mu od najmłodszych lat. Bawią nas, są powodem wzruszeń, ale przede wszystkim przekazują zasady i mądrość życiową. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Data nie jest przypadkowa, bowiem jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek, Walta Disney ’a. Ich treści bawią i rozweselają, ale też przekazują ważne prawdy życiowe, kolejnemu już pokoleniu młodych odbiorców.

5 listopada br. dzieci z III grupy „Pszczółki” wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.. W tym dniu przedszkolaki przyszły do przedszkola przebrane za wybraną przez siebie postać z bajki i wzięły udział we wspólnej zabawie.

Zajęcia rozpoczęły się krótką pogadanką i burzą mózgów na temat tego, czym jest bajka, jaki niesie ze sobą morał, i kto wymyśla i pisze bajki. Dzieci przekonały się, że dzięki nim można przenieść się w wyobraźni w inny świat, kolorowy, piękny i tajemniczy, ale czasami także mroczny i groźny. Bajki pokazują nam, bowiem co jest dobre, a co złe i jak należy postępować w życiu, aby być dobrym człowiekiem. Z wielkim zainteresowaniem przedszkolaki obejrzały bajkę o Kopciuszku

W trakcie zajęć dzieci uczestniczyły w quizach, podczas których wykazywały się wiedzą i znajomością najpopularniejszych bajek oraz postaci bajkowych, które rozpoznawały po cieniach i nogach. Odgadywały zagadki, a także brały udział w grach i zabawach ruchowych związanych z tematyką zajęć.

 Było wesoło, a ten dzień dostarczył nam wiele pozytywnych emocji.

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fphotos.app.goo.gl%2FwhYwW6WNfDuzPsG47%3Ffbclid%3DIwAR2w7M1mkhAWc3M2ApuvNjK20WjKqbvr8LRZw-SdCpToxRBAH-gUFRErIgU&h=AT2in4uX8SDyAtk5pCBgWpGmLhhUwz0oPZu8AcHnfkxSSXWdBYIJbf5sljMY9lj-0_gHHWp-OoCpSIcVpMiiLHvAQjS0jKFdWy1C7PyASEpov1owlQ-3B-2it2OdRfRO7T3iow

Skip to content