Jesienny czas

Pobyt dzieci na świeżym powietrzu, jest nierozłącznym zadaniem wychowawczym każdej placówki przedszkolnej. Dzieci z grupy IV ,,Biedronki” korzystają z uroków jesieni. Bardzo chętnie bawią się na placu zabaw, lubią spacerować, ponieważ wtedy zbierają skarby takie jak: kasztany, żołędzie, jesienne liście,  które gromadzą w kąciku przyrody.

    Przedszkolakom we wrześniu po raz pierwszy założono karty czytelnika w Bibliotece Publicznej w Siennicy Różanej, którą często i bardzo chętnie odwiedzają. Dzieci wyjeżdżały  dwa razy do Krasnostawskiego Domu Kultury na spektakle teatralne ,,Doktor i jego zwierzęta” oraz ,,Pinokio”. Dla większości była to pierwsza przejażdżka autokarem.

    W czasie deszczu dzieci się nudzą? Przedszkolaki udowadniają, że nie! Gdy pada deszcz, ,,Biedronki” świetnie bawią się w klasie. Uwielbiają zabawy z chustą animacyjną, zawody sportowe oraz przebieranki. Dzięki nim przedszkolaki uczą się działania w grupie i łatwiej się integrują, szczególnie jeśli stawiają swoje pierwsze kroki w przedszkolu. Chętnie bawią się w kącikach tematycznych, które zostały utworzone zgodnie z zainteresowaniami dzieci. Jednak najbardziej podobają im się zabawy przy muzyce, malowanie farbami na papierze i folii oraz tworzenie kompozycji z materiału naturalnego.

    A gdy już przestanie padać, dzieci wychodzą na zewnątrz, bawiąc się w poszukiwaczy najgłębszej kałuży. Wystarczą kalosze i odpowiednie ubranie, a nawet brzydka pogoda może sprawić wiele uciechy. Nie ma większej radości niż bieganie i skakanie po kałużach!

   ,,Biedronki” z utęsknieniem czekają na śnieg, aby ulepić bałwana oraz wspólnie pobawić się na białym puchu.

Skip to content