News

Dzień Pluszowego Misia w Punkcie Przedszkolnym

25 listopada przypada jedna z najsympatyczniejszych uroczystości. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś Paddington, Colargol, Uszatek, Yogi, Puchatek – wszystkie misie obchodzą swoje święto. W tym roku 25 listopada wypada w niedzielę, więc dzieci z punktu przedszkolnego  bawiły się z misiami w piątek 23 listopada. 

  Tego szczególnego dnia dzieci przybyły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszowymi przytulankami, które były naszymi honorowymi gośćmi.
Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Następnie maluchy obejrzały projekcję popularnej bajki „Miś Uszatek” oraz ciekawe filmiki prezentujące ciekawostki z życia misia pandy i misia koala. Kolejnym punktem spotkania były zabawy przy piosenkach o misiach.
Gdy dzieci wspaniale poradziły sobie z zabawami, przyszła pora na weryfikację wiedzy na temat misiów. Wówczas przedszkolaki wzięły  udział w quizie: „Co wiemy o misiach”, który rozwiązały bezbłędnie.

Dzień ten był pełen wrażeń, śmiechu i przytulania. Na pewno powtórzymy go w przyszłym roku.

Skip to content