Pasowanie na przedszkolaka

Dzień 15 listopada 2018 r. pozostanie na długo w pamięci 2, 3 i 4 – latków z Punktu Przedszkolnego w Siennicy Różanej i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyło się pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brali udział rodzice dzieci uczęszczających do IV grupy „Pszczółki”, Wójt Gminy Siennica Różana, dyrektor i wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Siennicy Różanej oraz przedszkolaki z innych grup wraz ze swoimi paniami.

Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i tańce. Po części artystycznej dzieci przyrzekły zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom. Następnie pan wójt Leszek  Proskura wraz z panem dyrektorem Dariuszem Michalakiem dokonali uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, medal oraz rożek słodkości z symbolem grupy – pszczółką.  Po uroczystym pasowaniu dzieci wraz z rodzicami udały się do sali, gdzie czekał na nie pyszny tort. Potem była wesoła zabawa z balonami w rytmie ulubionych dziecięcych utworów. Na zakończenie dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka – pizza.

 Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania nabytych przez dwa miesiące uczęszczania do przedszkola umiejętności dzieci. Stanowiła również oficjalne zakończenie realizacji elementów programu adaptacyjnego realizowanego w punkcie przedszkolnym pod hasłem „Mamo, tato będę przedszkolakiem”. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć „Mamo, tato jestem przedszkolakiem”.

Skip to content