Mali przyjaciele przyrody

Taki cel przyświecał spotkaniu dzieci przedszkolnych i klas 1-3 z Panem  Henrykiem pracownikiem Pasieki Boża Iskierka z Męciny Małej, które odbyło się 16.05 2018r. w Szkole Podstawowej w Siennicy Różanej. 
Była to bardzo ciekawa i pouczająca prezentacja na temat życia pszczół ich znaczenia dla przyrody i człowieka. Dzieci zostały zapoznane także z historią powstania pierwszych hodowli pszczół i zbieractwa miodu.
Mali słuchacze poznali ciężka prace pszczół, ich trud w zbieraniu nektaru, miały okazję poznać proces podbierania miodu oraz z bliska obserwowały żywe pszczoły i wsłuchiwały się w odgłosy dobiegające z ula. Uczestnicy spotkania mieli okazje posmakowania miodu.
W nagrodę za uważne słuchanie i ciekawe pytania dzieci otrzymały certyfikaty, słoiczki z miodem, szpatułki do nabierania miodu oraz wspólnie z wychowawcami wykonały świece z wosku pszczelego po wcześniejszym pokazie i instrukcji Pana Henryka.
Na zakończenie spotkania prowadzący poprosił dzieci o przekazanie rodzicom tego jak bardzo pożytecznym owadem jest pszczoła.

Skip to content