Nasza Gmina Siennica Różana

Realizując w klasie III b projekt edukacyjny o naszej Gminie Siennicy Różanej z Panią Marzeną Bielak, mieliśmy okazję poznać ciekawe osobowości. W jednym z naszych tematów dnia 8 marca 2018 r., mówiliśmy o sylwetkach ludzi, którzy rozsławili naszą gminę. Zaprosiliśmy aktora teatralnego, Pana Stefana Zająca, z którym przeprowadzaliśmy wywiad. Każdy z nas miał pytanie do Pana Stefana dotyczące jego życia, pasji, marzeń, pracy. Dowiedzieliśmy się, że Pan Stefan nie tylko gra w teatrze, ale także śpiewa, pisze wiersze, gra na instrumentach, o czym mogliśmy się przekonać słuchając wierszy i hymnu narodowego granego przez Pana Stefana na harmonijce ustnej. Oglądaliśmy też sceny ze spektaklu “Zemsta”, w którym grał nasz gość. Wszyscy byliśmy szczęśliwi, że mogliśmy poznać tak ciekawego i utalentowanego człowieka, który w pełni uczestniczy w życiu kulturalnym naszego regionu. Dnia 20.03.2018 r. przy realizacji tematu o zwyczajach i tradycjach związanych z naszą miejscowością zaprosiliśmy do siebie Panią Janinę Bodio. Pani Janina wykonuje przeróżne przedmioty ze słomy: koszyki, kwiaty, szkatułki, ozdoby świąteczne. Mieliśmy okazję poznać tajniki wyplatania przepięknych koszyków. Oglądaliśmy także strój “Słowianek”, zespołu ludowego, w którym Pani Janina śpiewała wiele lat. Bardzo miło spędziliśmy czas w towarzystwie tak rozmiłowanej w kulturze osoby.  

Skip to content