News

III MIEJSCE W ETAPIE OKRĘGOWYM VIII LUBELSKIEGO TURNIEJU CHEMICZNEGO

W dniu 16 maja 2017 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Siennicy Nadolnej odbyły się eliminacje okręgowe VIII Lubelskiego Turnieju Chemicznego. W tym etapie wzięło udział 40 drużyn z całego województwa lubelskiego. Rozgrywki turniejowe odbyły się w sześciu miejscach (dwie grupy w Lublinie, jedna we Włodawie, jedna w Siennicy Nadolnej i dwie grupy w Zamościu ).
Każde gimnazjum reprezentowane było przez trzyosobową drużynę składająca się z ucznia klasy I, ucznia klasy II oraz ucznia klasy III. Uczniowie w pierwszej części konkursu zmagali się z zadaniami – każdy na swoim poziomie. Następnie uczniowie rozwiązywali zadania przygotowane przez każdą z drużyn zespołowo. W sumie konkurencji zespołowych odbyło się 9, z tego 4 to konkurencje przygotowane przez organizatorów. Organizatorami tego konkursy są Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Wydział Chemii UMCS w Lublinie. Patronat nad turniejem obejmują: Prezes Polskiego Towarzystwa Chemicznego  oraz Lubelski Kurator Oświaty.

       Naszą  szkołę reprezentowała drużyna w składzie :  Rafał Milichiewicz (III a), Maria Leszczyńska (II b) i Szymon Smalej ( kl. I ). W konkurencjach grupowych zajęliśmy  III miejsce, a w konkurencjach indywidualnych  II miejsce, wygrywając z  drużynami, w skład których wchodzili  uczniowie – laureaci konkursu chemicznego organizowanego przez Kuratora Oświaty w Lublinie.

Gratulujemy  miejsca na podium i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie chemii!

Skip to content