Pokazy cyrkowe w Punkcie Przedszkolnym

W środę 1 lutego 2017 r. zawitali do naszego przedszkola artyści z cyrku „Focus”. Zaprezentowali program artystyczny zawierający elementy żonglerki, tresury zwierząt, akrobacji, a także sztuki iluzji. Wszystkie przedszkolaki z zapartym tchem śledziły występy cyrkowców. Klaun Maniuś wyczarował z kapelusza królika,  zaprezentował zielonego legwana oraz uroczego psa – pudelka wykonującego różne akrobacje: skoki przez przeszkody, turlanie się czy taniec. Nasz gość ubrany w kolorowy strój, zabawiał dzieci tak, że niektóre ze śmiechu chwytały się za brzuszki.

   Przedszkolaki nie tylko były widzami, ale także próbowały swych talentów cyrkowych czynnie włączając się do zabaw z artystami. Jazda na „mini’’ rowerku okazała się nie lada wyzwaniem, oczywiście nasze przedszkolaki poradziły sobie doskonale.

   Wszyscy bawiliśmy się świetnie. Wykonane, przez Swietłanę, popisy cyrkowe, takie jak żonglowanie piłeczkami  czy kręcenie hula hop, dzieci wykorzystały w późniejszych zabawach dowolnych. Niektóre z nich po zakończonym przedstawieniu  planowały  nawet swoją przyszłość na arenie cyrkowej. Pokaz dostarczył dzieciom miłych wrażeń, wiele radości i zadowolenia . Za swój występ artyści zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami. Tego dnia w przedszkolu było mnóstwo śmiechu i zabawy.

Skip to content