Święto Pieczonego Ziemniaka

Ziemniak jest pospolitym, ale również wspaniałym warzywem, przyrządzanym w naszych kuchniach na różne sposoby. 19 października 2016 roku z jego udziałem w naszym przedszkolu odbyło się „Święto Pieczonego Ziemniaka.” W tym roku dzieci z grup: ,,Pszczółek”, ,,Jeżyków” i ,,Biedroneczek” zostały zaproszone do udziału we wspólnej konkurencji na wykonanie ,,Ziemniaka Cudaka”, pomysłowości w pracach nie brakowało. Wszystkie trafiły na wystawę i  zdobią kącik przedszkolny ciesząc oczy wszystkich, którzy odwiedzają Punkt Przedszkolny w Siennicy Różanej.

Kolejną atrakcją były liczne „ziemniaczane konkurencje”, zainspirowane przez Panie nauczycielki, które sprawiły dzieciom nie lada frajdę. Rodzice mogli się wykazać szybkością i zwinnością w zawodach m.in. typu wyścig z ziemniakiem, zbiór jak największej ilości ziemniaków w określonym czasie.

Zwieńczeniem imprezy były rozmowy przy ognisku, degustacja pieczonych kiełbasek oraz ziemniaków. Każdy z nas wracał do domu z uśmiechem na twarzy i z nadzieją na kolejne spotkaniu integracyjne w plenerze. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu ogniska i wspólną zabawę.

Głównym celem imprezy, było stworzenie okazji do nawiązania kontaktu rodziców z przedszkolem i wywołanie radości ze wspólnych zabaw.

Skip to content