Śladami nauki

Dnia 19.09.2016 roku odbyła się wycieczka uczniów klas II i III do Lublina, której głównym celem był udział w projektach, odbywających się w ramach. XIII Lubelskiego Festiwalu Nauki.
Pierwsze zajęcia, w których uczestniczyliśmy odbyły się w Katedrze Rozwoju Pielęgniarstwa Wydziału Nauk o Zdrowiu UM w Lublinie. Rozpoczęły się one prezentacją, która przybliżyła nam  zagadnienia związane z odmiennym funkcjonowaniem organizmu ludzkiego po 65 roku życia. Następnie przy użyciu symulatorów odczuć osób w wieku podeszłym, wczuliśmy się w rolę swojej babci lub dziadka, wykonując podstawowe czynności życia codziennego, np. umycie rąk, wygodne ułożenie się w łóżku, czytanie książki czy uczesanie włosów.Każdy z nas przeszedł próbę symulacji, jednym lepiej to wychodziło innym gorzej, ale ważne, że wszyscy się bardzo starali.

Kolejny projekt miał miejsce  na Wydziale Nauk Humanistycznych, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i dotyczył  tworzenia prezentacji online w Prezi. Warsztaty składały się z dwóch części: teoretyczno-wykładowej na temat prezentacji multimedialnych oraz praktycznej, gdzie każdy spróbował własnych sił w tworzeniu Prezi. Zajęcia te wzbudziły nasze zainteresowanie, ponieważ w niedalekiej przyszłości pomogą nam w tworzeniu perfekcyjnych prezentacji, w bardziej zaawansowanych formach niż Power Point.
Organizatorem wycieczki była pani Renata Malczewska.

Iza Bobel

Skip to content