Witamy w naszej szkole
W 1960 roku wmurowany zostaje kamień węgielny pod budowę Szkoły Podstawowej w Siennicy Różanej. Budowa trwa i…
… 17 stycznia 1963 roku budynek zostaje oficjalnie przekazany do użytku jako szkoła – Pomnik Tysiąclecia Nr 542.
W 1985 roku w drodze plebiscytu wybrane zostaje imię, jakie będzie nosić szkoła. 23 października 1987 roku placówka otrzymuje sztandar oraz imię „Synów Pułku”.
Mijają lata… Wzrasta ilość uczniów i ich potrzeby.
Istniejąca baza lokalowa staje się niewystarczająca. 21 kwietnia 1994r roku podczas śródokresowego zebrania z rodzicami dyrektor szkoły- Dariusz Michalak – przedstawia propozycję rozbudowy istniejącego budynku.
Tworzy się Społeczny Komitety Rozbudowy szkoły , a jedno z pierwszych przedsięwzięć to zebranie funduszy na pokrycie kosztów projektu technicznego. Od strony organizacyjnej i finansowej działania te wspierają władze gminne, oświatowe, a także społeczność lokalna. Do akcji gromadzenia funduszy włączają się nauczyciele i rodzice, którzy sprzedają “cegiełki” na terenie naszego obwodu szkolnego.
W 1997roku rozpoczyna się budowa nowego skrzydła szkoły.
Reforma oświatowa z 1999 roku przyczynia się do postępu prac budowlanych. W dotychczasowym budynku szkoły podstawowej zaczyna funkcjonować również Gimnazjum Publiczne w Siennicy Różanej. Oficjalne otwarcie nowego skrzydła szkoły odbywa się 21 października 2002roku .
1 września 2007 roku w budynku szkoły mieści się przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum, a placówka przekształcona zostaje w Zespół Szkół w Siennicy Różanej.
10 listopada 2015 roku Święto Niepodległości dla społeczności Zespołu Szkół w Siennicy Różanej nabiera szczególnego wydźwięku. Tego dnia Gimnazjum Publiczne w Siennicy Różanej z dumą przejmuje z rąk Juliana Kubiny – prezesa Gminnego Koła Kombatantów – sztandar Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.
Główne zadania wychowawcze
- Budowanie więzi wewnątrzszkolnej oraz tworzenie zespołu wspólnoty nauczycieli.
- Rozwijanie dociekliwości poznawczej ukierunkowanej na poszukiwanie prawdy, dobra i piękna w świecie.
- Nauka szacunku dla dobra wspólnego jako podstawy życia społecznego.
- Kształtowanie postaw patriotycznych w duchu przekazu dziedzictwa kulturowego
- Kształtowanie prawidłowych postaw obywatelskich poprzez znajomość praw i obowiązków obywatelskich, poszanowanie symboli państwowych, religijnych i szkolnych.
- Kształtowanie szlachetnych postaw życiowych.
- Kształtowanie postaw prorodzinnych i prozdrowotnych.
Pytania
Wszystkie zajęcia dydaktyczne jakie oferuje szkoła są bezpłatne.
Szkoła oferuje szereg zajęć pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania uczniów.